NASA ir “piktas“ varžtas

13 Vas

Žiūrėjau 5 minučių Nova podcast. Buvo rodoma ištrauka iš Hubble’s Amazing Rescue.  Hubble tai milžiniškas teleskopas skriejantis virš žemės. Apie jį plačiau galite paskaityti čia hubblesite.org.

Šiame podcast’e buvo pasakojama, kaip 5 vyrukai ruošėsi 12 dienų misijai beveik dvejus metus. Jų misijos tikslas buvo pakeisti seną kamerą nauja. Tačiau jau ketvirtą dieną išaiškėjo, kad jų misija gali ištikti nesekmė. Norint įdėti naują kamerą reikėjo išimti seną kamerą, o norint ją išimti reikėjo atsukti tam tikrą varžtą, o tas varžtas nenorėjo pajudėti iš savo vietos. Jeigu jiems nepavyks išsukti to varžto arba jis sulūš jų misija – žlugo. Kosmonautai, NASA štabe esantys žmonės jaudinasi. Štabas iš sandėliuko traukia brėžinius, aiškinasi ką daryti… Galiausiai jiems pavyksta ištraukti tą varštą.

Žiūrėdama šią video tik ir galvojau kaip turėtų jaustis kosmonautas nepavykus misijai ir žinant, kad dėl to kaltas tik varžtas. Įsivaizduok kaimynas klausia,

“tai girdėjau misija nepavyko“

“aha“

“O kas nutiko?“

“Ach, varžtas nepajudėjo“

Na aišku supranti, kad ten viskas daug sudėtingiau yra nei atrodo! Tačiau kai supaprasti visą situacija viskas ima atrodyti daug idiotiškiau.

O kitas klausimas: O koks buvo NASA planas B?

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s