7×7 antra diena: P.C.Cast ir Kristin Cast “Pažymėtoji“

13 Lap

P.C.Cast ir Kristin Cast “Pažymėtoji“

Autoriai

P. C. Cast – garsi fantasy ir paranormalių romanų autorė, be to, patyrusi lektorė ir mokytoja. Ji yra gavusi nemažai apdovanojų. Šiuo metu ji gyvena ir dėsto Oklahomoje.

Jos dukra Kristin Cast yra laimėjusi apdovanojimų už poeziją ir publicistiką. Ji irgi gyvena Oklahomoje ir studijuoja biologiją Valstijos Šiaurės Rytų universitete.

Knyga: “Pažymėtoji“

Sveiki atvykę į tamsų, stebuklingą Nakties namų pasaulį, labai panašų į mūsų, tik čia karaliauja vampyrai. Šešiolikmetė Zoja Redbird – ką tik Pažymėta vampyrų jauniklė – atvyksta į Nakties namus, mokyklą, kur rengsis tapti suaugusia vampyre. Jei tik ištvers Permainas – ne visi Pažymėtieji jas ištveria. Pradėti naują gyvenimą nelengva, ypač todėl, kad tenka palikti draugus. Padėtį sunkina ir tai, kad Zoja – ne eilinė jauniklė. Ją pasirinko vampyrų deivė Niktė. Zoja pajunta turinti neįtikėtinų galių, tačiau kartu su jomis pajunta ir kraujo troškulį, ir, nelaimė, gebėjimą įsispausti žmoguje – savo buvusiame vaikine Hite. Negana to, ji ne vienintelė vampyrų gimnazijos jauniklė, turinti ypatingų galių. Zoja sužino, kad klastingoji Afroditė, Tamsos dukrų, šauniausių gimnazijos moksleivių, vadovė piktam naudoja Deivės dovanas ir, kliaudamasi iš indėnų čerokių kilusios močiutės išmintimi ir padedama naujųjų bičiulių vampyrų, nutaria su ja susigrumti.

Ištrauka: Nuo viršelio

Nenoriu iš naujo visko pasakoti, nes šioje ištraukoje galima rasti beveik pusės knygos santrauką. Ši knyga nėra geriausias (tiksliau vienas iš prasčiausių) kūrinys kurį esu skaičiusi, bet ji savotiškai užkabina. Ar skaitysiu kitas dalis? O, taip. 🙂

Pliusai: Vertinu autorių gebėjimą sukurti unikalų pasaulį, kuriame patalpina savo vampyrų visuomenę. Taip pat jos puikiai sugebėjo “pakeisti“ ir pačius vampyrus (Magija, ženklais išraižyti veidai, vietoj virsmo pažymėjimas ir t.t.). Rezultate jos sukūrė puikią aplinką veiksmui vystytis.

Minusai: Lėkšti veikėjų charakteriai tikrai gadino vaizdą. Surinkta veikėjų puokštė tikrai tradicinė. Naujokė, “silpnutė mergytė“, gėjus (naujai iškylantis tradicinis veikėjas), blogietė ir jos irštva, gražuoliukas-saldainiukas… Taip pat neretai nervina autorių stiliaus ir situacijų neatitikimas. Taip pat sakyčiau vertimas ne pats geriausias, nes kai kuriuos sakinius tiesiog nemalonu skaityti (Tačiau neskaičiau orginalo kalba, todėl negaliu tvirtinti iki galo šį teiginį).

Skaityti ištrauką

  • Pirmą kartą išleista: 2007 metai; New York
  • Žanras: grožinė literatūra, fantastika, romantika;
  • Perskaičiau: 2010 lapkričio 13;
  • Vertėja: Gabrielė Gailiūtė (6/10)
  • Įvertinimas: 5/10
Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s