J.R.R.Tolkien “Žiedų valdovas: Dvi tvirtovės”

8 Lap

J.R.R.Tolkien; “Žiedų valdovas: Dvi tvirtovės”

Knyga: Žiedų valdovas: Dvi tvirtovės

Antroji “žiedų valdovo“ trilogijos dalis. Žiedo brolija yra išardyta. Dalis brolijos žengia į karą su senoviniu blogiu – Sauron. Dalis brolijos ruošiasi į karą su Saruman, baltuoju burtininku, išdaviku.

Tik Frodo ir Sam toliau tęsia kelionę link lemties kalno. Jie paslapčia eina priešo žeme tam, kad sunaikintų galios žiedą, kurio dėka priešas išliko. Jų kelionės gidas yra Gollum. Padaras, kuris anksčiau buvo Smeagol, o dabar išlikęs tik kiautas valdomas žiedo trokškimų.

Ar visi herojai išlaikys savo išbandymų naštą? Ar priešo kariauna laimės ir pavers žemę dykviete? Ar pagaliau Sauron mes prieš juos savo visą armijos galybę? Šie ir daugiau klausimų kyla skaitant antrą trilogijos dalį.

Tamsa aplink juos tirštėja. Vilties vis mažiau lieka. Ar išliks tas trupinėlis, kurį vis dar galima regėti? Ar viskas nueis veltui?

Ištrauka:

“All is lost. Even if my errand is performed, no one will ever know. There will be no one I can tell. It will be in vain.“ Overcome with weakness he wept. <…> Frodo raised his head, and then stood up. Despair had not left him, but the weakness had passed. He even smiled grimly, feeling now as clearly as a moment before he had felt the opposite, that what he had to do, he had to do, if he could, and that whether Faramir or Aragorn or Elrond or Galadriel or Gandalf or anyone else ever knew about it was beside the purpose. He took his staff in one hand and the phial in his other. When he saw that the clear light was already welling through his fingers, he thrust it into his bosom and held it against his heart. Then turning from the city of Morgul, now no more than a grey glimmer across a dark gulf, he prepared to take the upward road.“  358 pg.

Ši ištrauka mane užkabino. Veikėjo mąstymo lūžio momentas. Iki tol jis dar norėjo, kad kas pripažintų jo darbą, įvertintų, bent jau sužinotų, kad viskas buvo atlikta. Tačiau čia jo požiūris dramatiškai kinta. Jis suvokia, kad kas turi būti padaryta, turi būti įgyvendinta. Misija tapo aukštesnė nei jo troškimas. Susimąsčiau, kaip dažnai gyvenime užduotis tampa svarbiau nei mano pačios troškimai. Gerovė kito, tampa svarbiau nei mano patogumas…

  • Išleista: 1954 metais;
  • Žanras: grožinė literatūra, fantastika;
  • Perskaičiau: 2010 lapkričio 9; pastaba: skaitau antrą kartą;
  • Skaitau: Anglų kalba;
  • Įvertinimas: 10/10;

Autorius: J.R.R.Tolkien (1892 – 1973) Plačiau

Ekranizacija: Taip. ‘Žiedų valdovas: Dvi tvirtovės” (2002 metai)

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s