Godumo apraiškų naikinimas

17 Rgp

Kartais širdis pavirsta Skrudžu II ir tavo smegenyse piktavališkai šoka godumo kadrilį. Skaičiuoji kiek kapeikų barška tavo piniginėje, kiek padėta vokelyje, banke, bate, balkone, o vaišinant draugus vėl įsijungia automatinis skaičiuotuvas. Kaip ten sakoma lašas, po lašo ir akmenį pratašo. Tai centas po cento ir piniginę prakiurdo… Ir taip tave tai erzina. Bet išjungimo mygtukas ėmė ir išnyko.

Prieš kelias dienas buvau nugrimzdusi į beviltišką godumo liūną. Mintys apie pinigus, tarsi vaiduokliai sklandė galvoje. Galiausiai, juodžiausią minutę prisiminiau vieno žmogaus žodžius, kad vienintelis godumo naikinimo ginklas yra davimas. Davimas. Davimas. Tas žodis buvo kaip koks kirtis per mentis. Paukšt. Paukšt.

Galiausiai pasidaviau.

Tuo metu sėdėjau bažnyčioje (savo laimei) ir vyko paaukojimai. Piniginėje, tik viena kupiūra ir daug baltų centų. Išpradžių norėjau duoti tuos baltus centus. Tarsi apsimesti, kad duodu. Tačiau buvo gėda. Ir apskritai iš to nebūtų jokios naudos. Galiausiai pasidaviau ir drebančiomis rankomis ištraukiau pinigus ir įmečiau į paaukojimų krepšį.

Kai pinigai atsidūrė dugne pravirkau. Ne dėl to, kad pinigų buvo gaila. Tiesiog buvo taip gera. Neatsimenu kuomet esu išleidusi pinigus taip vertai. Jutau tokį džiaugsmą, tokią viltį. Visi skaičiuotuvai išėjo iš rikiuotės. Iki šiandien tas džiaugsmas sliūgsi mano viduje. Godumas nori sugrįšti, bet tas prisiminimas veja jį šalin.

O beto, dabar jau žinau, kaip reikia kovoti su godumu. Žinau, kaip išjungti skaičiuotuvą galvoje. Duoti. Duoti. Duoti ir dar daugiau duoti.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s