Darren Shan Saga: 12 knygų ir baigta :)

12 Geg

Baigiau. 12 knygų yra šioje serijoje ir pagaliau baigiau jas skaityti. Kai įsivažiuoji sunku pamesti ką darai. Per pastarasias kelias dienas perskaičiau 10 knygų iš šios serijos. Taigi rezultatas:

Darren Shan
Tunnels of Blood (Kraujo tuneliai)

Skaitome toliau. Šiandien mano rankose Darren Shan trečioji knyga. Tai vaikasms skirta apysaka su šiurpuliukais. Ją labai lengva skaityti, vienas vakaras ir knygos jau nebėra… įveikta. Knygos siužetas yra elementarus. Išties knygoje posūkių yra nemažai ir veiksmas yra nuolat augantis, kartu su įtampa. Tačiau pats siužetas iš ties nėra siaubingai sudėtingas.
Trečioji knyga yra Kraujo Tuneliai. Perskaičiau jau pusę. Kas vyksta? Pas Krepslį atvyksta jo senas pažįstamas ir po neilgo pokalbio pastarasis apsispręndžia palikti mosntrų cirką. Tačiau ponas Krepslis neišvažiuoja vienas, o pasiima su savimi Darren ir Evra. Visa ši kompanija atvažiuoja į miestą ir apsigyvena viešbutyje. Ponas Krepslis naktimis išliųkina tvarkyti savo paties reikalų, kad ir kokie jie yra (vėliau jie paaiškėja). Darren ir Evra dienos metu veikią ką tik nori. Evra atranda televizijos teikiamus malonumus, o Darren turėdamas laisvo laiko sugeba susirasti merginą 🙂
Tačiau ne viskas po saule gerai. Evra bežiūrėdamas žinias sužino baisią žinią, yra atrasti šeši lavonai, kuriems iki paskutinio lašo išsiurbtas kraujas… Sudėti galimus variantus nesunku. Ponas Krepslis naktimis sliūkina paslaptingai ir štai “vampyrų tipo“ lavonai mėtosi. Evra ir Darren pradeda sekioti poną Krepslį, bando patys išsiaiškinti tiesą. Ir štai čia viskas pakrypsta į blogą… Toliau nepasakosiu, nes nenoriu per daug papasakoti…
Keli momentai: plečiama pati veiksmo scena. Paaiškėja kelios detalės apie poną Krepslį – jis buvęs vampyrų generolas. Generolas, kuris prieš pat savo paaukštinimą atsistatydino. Kodėl? Nežinia. Taip pat išlenda iš savo patamsių naujas vampyrų porūšis – vampanyzai.

Darren Shan
Vampire Mountain (Vampyrų kalnas)

Šeši metai prabėgo nuo įvykių kraujo tuneliuose. Darren’as jau apsiprato su vampyro asistento gyvenimu.  Cirque Du Freak tapo jo naujais namais, arba bent jau galima teigti, kad jis juos vadina savo namais. Bet štai Krepslis atsikelia vieną rytą ir nusprendžia, kad laikas keliauti į vampyrų kalną, kur Darren turi būti pristatytas vampyrų generolams ir princams. (Kalne vyksta kas 12 metų vykstantis vampyrų susirinkimas)
Ponas Desmond’as įtikino poną Crepsley su savimi pasiimti du jo mažuosius žmogiukus ir keliauti į vampyrų kalną. Kelias į tą kalną nėra lengvas. Iki kalno reikia eiti pėstute, basomis per sniegą… Taigi Kelionė yra varginanti ir sunki. Ir kai kurie neišgyvena ir nepasiekia pačio kalno. Lyg to ir nebūtų gana jos metu paaiškėja vienas siaubingas dalykas. Į kalniuką lipa ne tik vampyrai, bet ir vampanyzai…
Būdamas kalne Darren išmoksta daug dalykų ne tik apie save, bet ir apie pačius vampyrus, jų istoriją, jų gyvenimo būdą, išdidumą, garbę ir t.t. Tačiau, kai kurie iš tų atradimų yra … savotiški.
Manyčiau vienas svarbiausių atradimų yra vampyrų paklusnumas įstatymams. Jie negali pažeisti jų ir jie visuomet dirba jų ribose. Vampyras greičiau pasirinks mirtį nei pažeis įstatymus, kurie gyvuoja kalne ir už jo ribų. Vienas iš jų yra nepaversti vaikų vampyrais… Crepsley pažeidė šią taisyklę. Tačiau vampyrų princai nenorėjo bausti Crepsley pasiūlė, kad Darren turėtų išlaikyti penkis išbandymus ir pasirodyti ar yra vertas būti vampyru.

Darren Shan
Trials of Death (Mirties išbandymai)

Taigi penktoje knygoje mes matome, kaip Darren sekasi išlaikyti tuos penkis išbandymus. Tik išlaikęs šiuos penkis išbandymus jis pasirodys vertas likti vampyru, o jeigu ne…. jo laukia mirtis.
Darren visomis jėgomis bando išlaikyti tuos siaubingus ir skausmingus testus. Tačiau, kol jo pečius yra užgulusi ši Titaniška užduotis, netikėta problema užklumpa vampyrų kalną.
Paslapčia yra rengiamas sąmokslas, kurio metu bus sunaikinti vampyrų generolai ir princai. Karas, kurio pradžios buvo tikimasi jau daugybę metų prasidės… Darren sužino šią siaubingą paslaptį, tačiau, kaip jam pranešti kitiems šią žinią, kai jo paties gyvybė kabo ant plauko?


Darren Shan
The Vampire Prince (Vampyrų princas)

Artimas draugas miršta prieš jo akis. Viena didžiausių paslapčių yra atskleidžiama prieš jo akis, o pačiam kalnui gresia sunaikinimas. Priešas yra taip pat artimas jam žmogus.
Darren yra vienintelis, kuris žino šią siaubiną paslaptį. Jis yra “niekas“ ir turi išgelbėti visą klaną. Bėgdamas nuo išdaviko jis leido upės srovei save nunešti iš kalno į miškus. Nors atrodė, kad upės srovės nešamas jis turėjo neišgyventi, tačiau jam pasisekė. Tačiau dabar jis turi grįšti į vampyrų kalną jeigu nori išgelbėti visą klaną. Laiko mažėja, o priešo valanda greitai artėja.
Tačiau, kaip jis turės įtikinti kitus klano žmones, kad priešas yra visų gerbiamas asmuo? O beto, kaip spės jis šią žinią pranešti, kai klanas kurį jis pats bando išgelbėti ieško jo paties mirties?
Tačiau istorija vėl gi nėra tokia paprasta kaip atrodo. Kas nutinka, kai tavo priešas pasirodo, kad nebuvo priešas? Kas nutinka, kai tas asmuo siekė klano gerovės, bet gal būt ne pačiais geriausiais būdais? O kas nutinka, kai tu suvoki, kad atėmiai vieną iš šansų savo klanui laimėti karą?
Tačiau viskas yra, kaip yra. Knygos gale mūsų Darren yra paskelbiamas Princu, aukščiausia valdžia vampyrų kalne. Tačiau, norint sužinoti, kaip tai įvyko reikia perskaityti visą knygą.

Darren Shan
Hunters of the Dusk (Saulėlydžio medžiotojai)

Prabėgo šeši metai. Jis jau priprato prie naujų savo pareigų ir išmokti atlikti kiek galima jas geriau. O nakties padarų pasaulyje vyksta milžiniškas karas. Karas, kurio metu vieni pralaimės ir bus visiškai sutriuškinti, o kiti iškils ir taps nakties valdovais. Karas, kuris nulems viso klano likimą. Bent jau taip buvo paskelbta pranašystėje…
Tačiau štai ir vėl po daugelio metų į vampyrų kalną grįšta ponas Tiny… Tas pats asmuo, kuris prieš daugelį metų pranešė visiems vampyrų generolams ir princams apie artėjantį jų galą, apie vampanyzų valdovą, kuris laimės karą ir sunaikins visus vampyrus. Bet štai jis atvykęs jiems praneša… Vilties yra. Karas gali būti laimėtas, tačiau tik trys medžiotojai gali stoti prieš šį vampanyzų valdovą ir jo ieškoti.
Manau nesunku atspėti kas tie trys asmenys bus. Na gerai, bent jau vieną tai tikrai lengva nuspėti. Pirmasis medžiotojas yra Darren, o antrasis yra Crepsley, o su kitu jau susipažinsime vėliau – Vancha. Vancha yra vienas iš keletos vampyrų princų, ir pats iš savęs yra labai savotiškas veikėjas. Taigi šie trys medžiotojai turės keturis šansus nužudyti vampanyzų valdovą. Jei jiems pavyks, tuomet karas palinks į jų pusę, o jeigu ne, tuomet laimės vampanyzai.

Darren Shan
Allies of the Night (Nakties sąjungininkai)

Pirmas susitikimas įvyko ir vampanyzų valdovas liko sveikas ir gyvas. Dabar sekdami savo instinktais jie grįšta į Crepsley gimtuosius namus, o gal tiksliau galima sakyti gimtąjį miestą. Scena mums primena kraujo tunelius. Scena ta pati, miestas tas pats. Kažkas žudo žmones šiame mieste ir atviruose vietuose palieka žmonių kūnus.
Tačiau štai įvyksta netikėtas knygos posūkis. Netikėtai Darren yra aplankomas mokyklų inspektoriaus ir yra pasidomima kodėl jis gi nelanko mokyklos, kuomet pateikė visus dokumentus, kad į vieną užsirašytų? Tai pirmas žingsnis nuotykių, kurie taps vis baisesni ir baisesni. Žmonės iš Darren praeities vėl sugrįš į Darren gyvenimą, o mirusiųjų skaičiai vis augs ir augs. Ši kompanija turi kiek galima greičiau išsiaiškinti kas vyksta. Tačiau viskas nėra taip paprasta, kai nežinoma jėga suka juos aplink savo pirštą.
Manyčiau ši knyga man labiausiai patiko, nes įtampa pasiekė išties malonų lygį ir puslapius tiesiog skaičiau ir graužiau kiek galima greičiau.

Darren Shan
Killers of the Dawn (Aušros žudikai)

Likimas vėl pasisuka į bloga. Medžiotojai tampa medžiojamaisiais. Mūsų trejetus ir dar keli bendražygiai tampa bėgliais ieškomais policijos ir viso miesto. Jei jie nori susidurti su vampanyzu valdovu jie turi išgyventi pašėlusios minios persekiojimą. Ir kuomet jie išgyvens šią sunkią dieną, tuomet naktį jų laukia susidurimas su vampanyzų valdovu…
Tačiau ar visi išgyvens šį susidurimą ar kas nors kris šiame mūšyje. Spėti, kad vampanyzų valdovas nemirs būtų teisingas, tai klausimas kiek mūsų medžiotojams kainuos susidūrimas su šiuo valdovu? O kitas taip pat svarbus kodėl vampanyzai jų nenužudė, kuomet jie turėjo kuo puikiausią šansą?

Darren Shan
The Lake of Souls (Sielų ežeras)

Ši knyga… Iš pradžių man pasirodė, kad ji visai ne į temą, tačiau vėliau paaiškėjo jos reikšmė. Darren’as vyksta kartu su Harkat į magišką kelionę kurios metu jie turi išsiaiškinti kas yra Harkat arba pražūti. Į šią kelionę juos išleidžia žiaurusis ponas Tiny. Kelionės pradžioje jis jiems duoda patarimą – nužudykite jaguarą ir jūs gausite kitą užuominą kur eiti toliau. Taip nuo vienos užuominos žengdami prie kitos jie eina arčiau savo tikslo.
Ši šalis yra žiauri ir vienas neatsargus žingsnis gali lemti jų galą. Tačiau pasiekę galą jie įmina paslaptį, tačiau net ir man žandikaulis atvipo, kai supratas kas gi visdėlto buvo Harkat.

Darren Shan
Lord of the Shadows (Šešėlių valdovas)

Darren’as pagaliau po daugelio metų grįšta į savo namus. Į vietą kur viskas prasidėjo. Važiuodamas namo jis jaučia, kad viso mūšio pabaiga bus nulemta čia. Ir jis išties arti tiesos, nes šiame vėl apsireiškia vampanyzų valdovas.
Tačiau naujas elementas apie kurį jis visai neseniai sužinojo jam neduoda ramybės. Šešėlių valdovas – asmuo, kuris sunaikins po savo kojomis pasaulį… Ar juo taps jis pats ar tas kurį jis persekioja. Šis baisus klausimas jį kankina sapnuose. O žinantys apie ateitį žmonės perspėja apie šešėlio valdovo iškilimo neišvengiamybę.
Miestas pasikeitė, o jame slypinčios paslaptys jam atneš nemažai skausmo ir šiek tiek džiaugsmo.

Darren Shan
Sons of Destiny (Likimo sūnūs)

Paskutinė šios sagos dalis. Medžiotojai pagaliau stoja prieš vampanyzų valdovą. Vienas mūšis, kuris turi nulemti abiejų klanų likimą. Tačiau viskas nėra taip paprasta, kai šiam paradui vadovauja ponas Tiny. Pergalė jau nebegarantuoja taikos ir pasaulio ramybės. Nesvarbu kuris iš jų dviejų laimės. Galiausiai iškils šešėlių valdovas ir sunaikins pasaulį. Dvi galimybės, kurios iš esmės veda į panašią nemalonią pabaigą. Tačiau mūsų džiaugsmui yra trečia galimybė kurios nenumatė ar bent jau neįvertino ponas Tiny.
Tačiau ar knyga baigiasi laimingai? Nežinau ir net negalėčiau pasakyti. Jeigu manei, kad pilnas ratas užsuktas su grįžimu į gimtą miestą – klydai. Autorius sugeba užsukti dar pilnesnį ratą. Kuris pradžią suveda su galu. Vieną galimybę paverčia kita…

Reklama

32 atsakymai to “Darren Shan Saga: 12 knygų ir baigta :)”

 1. Bernadeta rugsėjo 12, 2010 at 12:07 #

  Labai geras straipsniukas 😀 Aš myliu šias knygas… Kas rašė šį staraisnį, kreipiuosi į Jus. Jus tikriausiai pats vertete i lietuvių kalba?

 2. Bernadeta rugsėjo 17, 2010 at 15:16 #

  Kas turi lietuviskai bent viena sia knyga? (iskyrus 4 pirmas) galit atsiUst man el.pastu? labai AČIŪ!!! 🙂 MANO EL. PASTAS: monikutea@gmail.com (nekreipkit demesio i el.pasta 😀

 3. Silver Woof rugsėjo 17, 2010 at 16:51 #

  Na aš lietuviškai neturiu, bet angliškai visas 🙂

 4. Bernadeta rugsėjo 20, 2010 at 18:51 #

  Pasisekė, kad supranti anglų. Aš ir pati išsiversčiau, bet nekaip moku angliškai. O esu žiauriai pamišus dėl šitų knygų. 😀

 5. Auguste (LOVE THESE BOOKS) spalio 7, 2010 at 19:45 #

  Omg! ar gali man atsiusti knygas! plz plz plz! dievinu sita saga, o isverstos tikk keturios! Atsiusk plz plz plz!!! ( aukustukas@gmail.com )

 6. Bernadeta spalio 16, 2010 at 16:18 #

  Man ir gali atsiust? Jei turi kompiuteryje… Plyzzzz. ♥
  (El. paštas: leopardziukeee@gmail.com) 🙂

  • Silver Woof rugsėjo 19, 2011 at 11:39 #

   Sorry, nebegaliu atsiųsti, nes nebeturių jų. Praradau kompą su viskuo 😦
   O interneto platybėse, manau, kad jas įmanoma rasti 😉

 7. darren shan rugpjūčio 13, 2011 at 15:17 #

  nesveikai geros knygos pirmas 4 lituviu kalba skaiciau okitas teko angliskai

 8. darren shan rugpjūčio 13, 2011 at 15:18 #

  ira ir filmas!!!!!!!!

  • Anonimas spalio 28, 2011 at 11:54 #

   kada rodys

   • el diablo lapkričio 18, 2017 at 15:08 #

    jis jau seniai isleistas bet btik 1 dalis ir tai kaskokia nesamone

 9. Anonimas rugsėjo 18, 2011 at 18:08 #

  ziauriai geros knygos tik truksta kraujo meiliu

 10. AnimeLover lapkričio 28, 2011 at 14:38 #

  Atsiųskite man visas knygas į arita.lenalee.januyt086@gmail.com

 11. Anonimas liepos 12, 2012 at 12:01 #

  Sveiki, jeigu galite atsiuskite ir man sias knygas i neringa.tran@gmail.com busiu labai dekinga 🙂

 12. vilda spalio 10, 2012 at 15:31 #

  Labai prasau, maldauju atsiuskik ir man visas dalis!! vilda.juknaite@gmail.com buciau lb dekinga 🙂

 13. fate spalio 13, 2012 at 13:50 #

  man ir labai patinka sios knygos, mielai ir angliska versija perskaityciau jei jas tureciau

 14. fate spalio 13, 2012 at 14:02 #

  Tiesa sakant nesuprantu, kodel leidyklos taip daro pradeda leist isverstas, o paskui likusiu knygu nevercia, juk ne visi gali perskaityt originalia kalba, kiti prastai moka ar pan. O vistiek atsiranda zmoniu kuriems patiko ir noretu skaityt toliau.
  Tik suerzina skaitytoja ir tiek.:(

 15. zivile lapkričio 24, 2012 at 09:29 #

  as dievinu sias knygas gal galetumet pasakyti kur jas rasti internete plzz ;oD

  • evukas gruodžio 31, 2013 at 13:14 #

   yra nemazai tinklapiu su ja online,tik kad ten angliskai 😀 as tai per ten skaitau nes lietuviskai yra tik 4 dalys

 16. Deimantė liepos 1, 2013 at 22:33 #

  Kaip ir visi noreciau kad atsiustumete man sias knygas, maziukase@gmail.com lietuviskas labai prasau as tiesiog neskaiciau knygu iki tol kol man pasiule sitas, labai buciau dekinga, jei ka mano facebook Deima deimux, stai jei nerasit https://www.facebook.com/Henovera labai aciu

 17. Anonimas balandžio 23, 2015 at 17:26 #

  labai ačiū, kad parašėte tik gaila,kad jos visos angliškos ir pas mane mieste niekur nėra o šiaip pati išsiverščiau :/ labai dievinu šias sagas ir labai nekantrauju sulaukti lietuviškų ar bent nors angliškų sagų savo mieste :)))

  • Anonimas balandžio 23, 2015 at 17:27 #

   ir dar jeigu turite knygas gal galėtumet nors išversti ir atsiųsti man?:))))

 18. Anonimas birželio 9, 2015 at 19:03 #

  as noriu paklaustu ar visos dalys isverstos i lietuviu kalba?

  • el diablo lapkričio 18, 2017 at 15:08 #

   neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 19. Anonimas lapkričio 18, 2017 at 15:03 #

  ne

 20. Anonimas lapkričio 18, 2017 at 15:03 #

  tik 4

 21. Anonimas lapkričio 18, 2017 at 15:04 #

  laukiu kol kitas isvers i lietuviu tada skaitysiu

 22. Anonimas lapkričio 18, 2017 at 15:04 #

  nes anglu man nesiseka niekaip

 23. Anonimas lapkričio 18, 2017 at 15:05 #

  o gal bentjau angliskai gali atsiusti

 24. Anonimas lapkričio 18, 2017 at 15:06 #

  i kristisglobas@gmail.com

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s