7 dienos 7 knygos: Pirma diena

26 Bal

Taigi šiandien jau pirma diena ir pirma knyga jau įveikta. Ją buvo tikras malonumas skaityti. Istorija mane tiesiog pakerėjo ir vienu prisėdimu ją visą perskaičiau:

Tiltas į Terabitiją Ketrina Paterson

Pasakojimas:

Kas yra Terabitija? Tikriausiai tai pirmiausia kylantis klausimas. Tačiau pirmiau reikia suprasti pačios istorijos pagrindą. Taigi pagrindiniai šios istorijos veikėjai yra Džesas ir Leslė. Jie yra bendraamžiai, abiems yra po dešimt.

Džesas auga neturtinoje šeimoje, turi keletą sesių, bet pats yra vienintelis šeimoje berniukas. Jo tėvas dirba ir jo beveik nebūna namuose. Mama nešanti visos šeimos naštą pati vos laiko save naguose. Todėl knygoje jis neretai atrodo užguitas savo paties šeimos. Gali tiesiog matyti jo jaučiamą vienatvę, kuomet jis namuose būna tarp daugybės žmonių. Jo artimiausia draugė šeimoje yra Mei belė, jo jaunesnė sesuo.

Vėliau į šalia esančią varganą sodybą atsikrausto Leslės šeima. Jos tėvai yra rašytojai ir laisvi žmonės. Džeso mama juos apibūdina, kaip hipius. Finansiškai jie yra pasiturintys, bet renkasi čia apsigyventi savo malonumui. Leslė iš savo tėvų gavo reikiamą išsilavinimą.

Leslė ir Džesas po šiek tiek pasispyriojimų susidraugauja ir tampa artimiausiais draugais. Leslė yra varikliukas kuris varo Džesą pirmyn. Ji yra labiau išsilavinusi ir orginalesnė. Ji ir sukuria savo vaizduotėje Terabitija. Tai fantastinė šalis į kurią gali patekti tik persisvėręs virve į kitą upelio pusę. Kurį laiką jie žaidžia toje magiškoje vietoje. Ji tampa erdve, kur jie tampa nepriklausomi, laisvi, patys savimi. Leslė Džesui pasakoja istorijas, kurios yra itin magiškos. Jų draugystė auga ir jau galima būtų spėti, kad ji gali peraugti į kažką daugiau.

Tačiau romanas nesibaigia laimingai. Leslė įkrenta į patvinusį upelį ir miršta. Džesas lieka vienas, netekęs savo artimiausios draugės. Pirmiausia jis netiki, kad neteko jos, vėliau ateina pyktis ir susitaikymas. Džesas pagaliau supranta, kad Terabitija yra vieta, kur ateini, kad būtumei karūnuotas, o paskui turi eiti ir gyventi toliau. Knygos gale mes matome, kaip jis ruošiasi pakviesti savo sesę Mei Belė į savo magišką šalį.

Veikėjai:

Džesas, Mei Belė, Leslė

Mano nuomonė:

Knyga man patiko. Ją buvo visai nesunku skaityti. Tačiau kai kuriose vietose knyga atrodė nerealistiška. Ypač pradžioje. Kalbu, ne apie jų įsivaizdavimus, tačiau apie jų santykius su tėvais. Tačiau knygos galas labai įtikimas. Jis buvo realistiškas, kiek įmanoma tokiai pabaigai. Knyga man labai patiko, tik kažin ar vėl skaitysiu. Iš dalies gailiuosi, kad prieš tai buvau mačiusi filmą, nes trukdė jis skaityti.

Įvertinimas: 9/10

Reklama

Vienas atsakymas to “7 dienos 7 knygos: Pirma diena”

  1. Piktas gnomas Arvydas balandžio 26, 2010 at 20:48 #

    Mačiau filmą. Įspūdinga istorija 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s